kaliteliyorum logo

Elektrikli Süpürge Ürünleri
Elektrikli süpürge satın alma rehberi
Tip: Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı tip elektrikli süpürgesi vardır. En yaygın kullanılan elektrikli süpürgeşer, büyük el elektrikli süpürgesi ve küçük el elektrikli süpürgesidir.

Zemin süpürgesi, tüm evi bahar temizliğinde en iyi seçimdir. Emme kapasiteleri iyidir ve manevraları kolaydır.

Büyük el süpürgeleri, zeminin yalnızca bir bölümünün temizlenmesi gerektiğinde iyidir. Dolabın içine ve dışına çıkarılması kolaydır, ancak motor ve toz toplama mili üzerine monte edildiğinden daha ağırdır. Büyük el elektrikli süpürgeleri, sırtınız çok fazla acı çekmeden kullanılabilir, çünkü ağızlığın altında uzun şaftlar ve tekerlekler vardır.

Kanepe veya aracı hızlı bir şekilde elektrikli süpürgeyle temizlemek istiyorsanız, küçük bir el elektrikli süpürgesi pürüzsüzdür. Batarya ömrünü kısaltan ve onlarla ne kadar temizlik yapabileceğinizi sınırlar. Ayrıca, yerde kullanmak için sırtınızı bükmeniz gerekir.

Toz emme kapasitesi: Elektrikli süpürgeler, sert zeminlerde veya halılarda tozu ne kadar iyi emdiklerine göre işaretlenir ve buna toz emme kapasitesi denir. En iyi emiş efekti A harfi ile işaretlenmiştir. Üreticiler genellikle elektrikli süpürgelerin kaç watt emiş gücünü de etiketlerler.

Filtre: Bir filtre, vakumlama sırasında küçük parçacıkların odaya yayılmasını durdurur. Bu, havayı temiz tutar ve özellikle toza veya kire karşı hassas olanlar için iyidir. Elektrikli süpürgeler, filtre seviyesine bağlı olarak A'dan G'ye kadar bir ölçekte etiketlenir. A en iyisidir. Ayrıca HEPA sınıflandırmasını da arayabilirsiniz. Günümüzün elektrikli süpürgeleri E12 etiketli veya daha iyi etiketli filtrelere sahip olmalıdır, bu da standart bir boyuta sahip tüm partiküllerin yüzde 99,5'ini filtrelemeleri anlamına gelir. El süpürgelerinin çoğunda HEPA filtreleri yoktur ve bu nedenle büyük miktarlarda partikül yayarlar.

Gürültü seviyesi: Birçok üretici elektrikli süpürgelerini sessiz olarak pazarlar. Her şey görecelidir, bu nedenle farklı modeller arasındaki gürültü seviyesini karşılaştırmanız iyi olacaktır. Gürültü seviyesi desibel olarak ölçülür ve üreticiler bunu belirtmelidir.

Enerji sınıfı: Elektrikli süpürgeler, A +++ ürününün en iyisi olduğu enerji sınıfı ile etiketlenmiştir. Enerji sınıfı ne kadar yüksek olursa, enerji verimliliği o kadar iyidir.

Torba veya kap: Torbalı ve torbasız elektrikli süpürgeler vardır. Torbalı olmayan elektrikli süpürgelerin bunun yerine düzenli olarak boşaltmanız ve temizlemeniz gereken bir kabı vardır.

Hareketlilik: Yerden elektrikli süpürge alırsanız, hortum ve kordon uzunluğunu karşılaştırın. Daha uzun, daha iyi. Ayrıca tekerleklerin yapısına ve elektrikli süpürgenin manevra yapması kolay mı kontrol edin.

Aksesuarlar: Birçok model bir mobilya başlığı ve bir başka küçük parça ile birlikte gelir. İyi olabilecek diğer aksesuarlar parke zemin başlığı, mobilya fırçası, turbo fırçası ve halılar için döner başlıktır. Çoğu, daha sonra ayrı olarak satın alınabilir.

Hayvan fırçası: Bunlar özellikle hayvanlarda kullanım için uyarlanmış başlıklardır ve hayvana yapışma riski olmadan saç ve kalıntıları giderir.

Aralık aracı: Zor yerlere giren ve ortak bir başlığın uymadığı daha dar bir başlık.

Tekstil başlığı: Bunlar şilteler, kanepeler, perdeler, doldurulmuş mobilyalar, araba iç mekanları ve benzerlerinin temizliği için uygundur.

Turbo başlığı: Daha güçlü bir etki için emiş gücünü daha küçük bir alanda yoğunlaştırın ve daha küçük alanlarda daha etkili bir temizlik yapmak istediğinizde normal ağızlıklardan daha iyidir.

Kombinasyon başlığı: Aynı üründe birkaç farklı başlığı birleştirir. Örneğin mobilya başlığı ve fırça başlığı.